Hafif Çelik Sistem Statik Analizi ve Statik Hesap Raporu Oluşturma

Hafif Çelik sistemlerinizin kullanım amacı ne olursa sistem tasarımı tarafımızdan güvenli, pratik ve hızlı bir şekilde yapılır ve statik hesap raporu hazırlanır.

Firmamız bünyesinde tasarım mühendislerimiz tarafından statik analizi yapılan her sistemin istenilen dil formatında statik hesap raporu hazırlanmaktadır.

Tiny House- Konteyner ve prefabrik binalarda bulunan ayraç olarak kullanılan hafif çelik duvarların da ekonomik kesit tasarımı ve statik analizleri tarafımızdan yapılmaktadır.

 

Statik Hesap Formatı Nasıl Olmalıdır?

Statik hesap raporu ülke coğrafi koşullarına göre ve yapı geometrisine uygun yönetmeliklere göre hazırlanmalıdır. Tasarım yapılırken güncel yönetmelikler ve hesaplar kullanılmalı ve raporda referans yönetmelikler muhakkak belirtilmelidir.

 

Statik Hesap Raporu hazırlanırken tasarım için kullanılacak en doğru Bilgisayar Programı?

Öngörü ve tecrübemiz çerçevesinde 3D tasarım yapılırken Sap2000, Etabs, Safe gibi programlar kullanılması yapı stabilite hesapları en doğrusudur. Statik hesap ve statik raporlarımız 3D analizlerden çektiğimiz değerler ile oluşturulur.

 

Bağlantı ve Detay Hesapları Nasıl Yapılmalıdır?

Güncel yönetmeliklere göre hazırladığımız Excel hesap tabloları ile uygulanabilir ve doğru detay hesapları yapmaktayız. Statik hesaplarımızda en güncel versiyonlu programlar kullanılmaktadır.

 

Statik Hesap Raporu yapılırken Kullanılması gereken yönetmelikler?

SNİP-Euro Code-Türk Şartnameleri-Amerikan Dizayn Yönetmelikleri kullanılarak statik hesap raporlarımız hesaplanmaktadır.

Statik Hesap Yapılırken Dikkat edilmesi gereken kurallar?

Belediye, İnşaat Mühendisleri Odası ve yerel yönetmeliklere göre her türlü statik hesap rapor formatı hazırlanmaktadır.

 

Statik Rapor hazırlandıktan sonra hangi çizim programları ile tasarım şekillendirilmelidir?

Tekla Structure, AutoCad gibi çizim programları kullanılarak yapılan statik hesaplar çizim ortamlarına aktarılır..